Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SEO nástroje

2

Bez kvalitních SEO nástrojů se v optimalizaci webových stránek neobejdete. Přináším vám tedy přehled o třech nástrojích, které jsou v České republice velice populární. Jedním z nich je Marketing Miner, druhým Collabim a třetím ContentKing. Všechny jsou užitečné, ale s každým lze dělat něco trochu jiného. Většina specialistů na online marketing je využívá v kombinaci ještě s jinými nástroji. Níže pak jsou o jednotlivých nástrojích základní informace opravdu se stručným výpisem funkcí, které nabízí + ceníky. Doporučuji, abyste sami navštívili jejich weby a dočetli se další informace přímo od nich. Tento článek slouží pouze pro krátké představení vybraných SEO nástrojů.

Marketing Miner

Jedná se o nástroj, který slouží pro získávání potřebných dat v oblasti online marketingu. Mohou ho využívat jak SEO specialisté, tak PPC specialisté, copywriteři, linkbuildeři a webdesigneři. Je určen pro získávání dat pro další použití a tvorbu jednorázových analýz. Lze s ním také sledovat pozice webu ve vyhledávačích Google a Seznam na jednotlivá klíčová slova. Lze ho také využívat pro sledování zpětných odkazů, které však musíte ručně zadat. Marketing Miner odkazy sám nevyhledává. To můžete využít v případě, že získáváte zpětné odkazy a chcete zjistit, zda jsou stále aktivní. Velkou výhodou je funkce monitoring zmínek určitých klíčových slov, kdy vás nástroj sám upozorní e-mailem, pokud se někde na internetu objeví dané klíčové slovo. Zjistil jsem, že tato funkce prohledává i popisky videí na YouTube. Další skvělou funkcí je alerting. Ta slouží pro sledování změn v souboru robots.txt, kontrolu indexovatelnosti URL obsažených v sitemap.xml, kontrolu změny rychlosti načtení, kontrolu stavových kódů a detekování malware na doméně.

Nástroj lze propojit s Google Search Console a Google Analytics a lze tak získat další zdroj podkladů například pro analýzu klíčových slov.

Funkcí je opravdu hodně a sami si můžete přečíst v návodech a postupech, co vše lze s Marketing Minerem dělat, případně v přehledu minerů.

Ceník Marketing Mineru

Marketing Miner lze používat i zdarma v tarifu MINEE, je tam ale spousta omezení. Placená verze pak začíná na částce 649 Kč/měsíc za tarif MINER, kdy je ale stále omezen na jediný projekt. Nejpoužívanější je tarif DIGGER za cenu 1 399 Kč/měsíc, ten lze používat až pro 10 projektů. Pro až 20 projektů se skvěle hodí tarif MACHINE za cenu 2 299 Kč/měsíc. Uvedené ceny jsou bez DPH. Můžete asi ale nechat vytvořit ceník na míru, pokud vám žádný z tarifů nevyhovuje.

Tento ceník je platný ke dni 29. 3. 2019. Můžete se však podívat na aktuální ceník Marketing Mineru, a pokud se bude od tohoto lišit, budu rád, pokud mě kontaktujete.

 

ContentKing

Tento skvělý nástroj slouží převážně pro nepřetržitý SEO audit a kontrolu obsahu. Máte zde přehled o všech důležitých změnách na webu. Pokud například změníte soubor robots.txt, nadpis, odkaz nebo cokoliv jiného na webu, ContentKing vás okamžitě na změnu upozorní. Ušetříte tak spoustu času, protože vás upozorní i na to, pokud titulek, meta popisek nebo nadpis není na webu unikátní. Nemusíte tak vše kontrolovat ručně, protože máte jasný přehled o tom, kde se na webu co nachází a co by bylo vhodné změnit. Můžete se také podívat na seznam všech funkcí, které ContentKing nabízí.

ContentKing má opravdu rozsáhlou akademii, kde se dočtete vše o tom, jak nástroj používat.

Ceník ContentKingu

Tento nástroj nabízí zkušební verzi zdarma, kdy můžete zjistit, zda vám nástroj vyhovuje, nebo nikoliv. Poté si můžete vybrat některý z ceníků. Existuje zde standardní ceník, ceník pro agentury a ceník pro velké firmy. Při ročních platbách lze nástroj využívat již od 410 Kč bez DPH. To se ale spíše hodí pro malý web. Ochotná podpora vám však při výběru nejvýhodnějšího tarifu ráda poradí.

Tento ceník je platný ke dni 29. 3. 2019. Můžete se však podívat na aktuální ceník ContentKingu, a pokud se bude od tohoto lišit, budu rád, pokud mě kontaktujete.

 

Collabim

Collabim nabízí širokou nabídku funkcí od měření pozice klíčových slov, přes jednorázové analýzy a kontrolu zpětných odkazů až po archivaci starých projektů. Mají také hezky zpracovanou akademii, kde zjistíte, jak s nástrojem správně pracovat. S Collabimem můžete jednoduše monitorovat PPC reklamy a zjistit tak, kdo na daná klíčová slova inzeruje. Stejně jako v Marketing Mineru lze evidovat zpětné odkazy a zjistit, zda jsou stále aktivní. Pro budování zpětných odkazů určitě využijete nástroj Site finder, kdy vám Collabim sdělí, ze kterých webů by bylo vhodné zpětný odkaz získat. Toto je ale jen zlomek toho, co Collabim nabízí. Všechny funkce jsou vypsány na jejich webu.

Ceník Collabimu

Nástroj lze používat jak tarifu zdarma, tak v tarifu placeném. Tarif zdarma je logicky omezený a nenabízí tedy pokročilejší funkce. Nejlevnější placený tarif LITE získáte již za 449 Kč/měsíc, ADVANCED pak za 855 Kč/měsíc, PROFI za 1 199 Kč, BUSINESS za 2 999 Kč/měsíc, AGENCY za 4 498 Kč/měsíc a tarif CORPORATION 6 747 Kč/měsíc. Nejdražší tarif je však určen až pro 90 webů. Využít můžete také tarif na míru.

Tento ceník je platný ke dni 29. 3. 2019. Můžete se však podívat na aktuální ceník Collabimu, a pokud se bude od tohoto lišit, budu rád, pokud mě kontaktujete.

  1. Marek Štembera Marek Štembera

    Dobrý den, doporučil byste Marketing Miner či Collabim? Rozhoduji se mezi těmi dvěma nástroji a stále si nejsem jistý. Děkuji

    • admin admin

      Dobrý den, osobně raději využívám Marketing Miner. Na druhou stranu jsou v Collabimu funkce, které například v MM nejsou. Ideální řešení by bylo, kdybyste mohl využívat oba nástroje současně, ale to je finančně náročnější. Zkuste využívat placenou verzi MM a free verzi u Collabimu. Časem poznáte, s čím se Vám pracuje nejlépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *