Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Revolut (recenze) – otevřete si účet v Eurech

0

Pokud Vám článek pomůže, budu rád, pokud použijete následující kód: rudolfm91a

Co je Revolut?

Revolut je startup založený v roce 2015, který Forbes v únoru 2020 ohodnotil na 5,5 miliardy dolarů. To je poměrně slušná hodnota. Založil ho Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko. Změnili tak možnosti placení při cestování.

Co banka Revolut nabízí?

Díky Revolutu si můžete otevřít účet v eurech, dolarech, českých korunách a dalších 25 měnách. Konkrétně se jedná o měny: britská libra, australský dolar, kanadský dolar, emirátský dirham, bulharský lev, švýcarský frank, dánská koruna, hongkongský dolar, chorvatská kuna, maďarský forint, izraelský nový šekel, islandská koruna, japonský jen, marocký dirham, mexické peso, norská koruna, novozélandský dolar, polský zlotý, katarský rial, rumunské leu, srbský dinár, ruský rubl, saúdský rial, švédská koruna, singapurský dolar, thajský baht, tureská lira a jihoafrický rand.

Díky Revolutu získáte platební kartu MasterCard, kterou můžete platit nejen v Česku, ale také v zahraničí. Na jednu kartu si totiž můžete otevřít účty v jakýchkoliv výše zmíněných měnách. Pokud tedy plánujete dovolenou v Chorvatsku, jednoduše si na Revolut účet zašlete české koruny, v aplikaci si otevřete účet v chorvatských kunách, české koruny směníte za chorvatské kuny, a poté již platíte kartou Revolut. Peníze se vám budou strhávat z účtu s měnou chorvatských kun. Rád bych zdůraznil, že banka nabízí mnohem výhodnější kurzy než běžné banky nebo směnárny. Zatím jsem vždy měnil za takový kurz, který nabízí Google. Díky vychytané aplikaci pak můžete dále obchodovat s akciemi a nakupovat kryptoměny nebo komodity.

Za výhodu také považuji, že lze nastavit automatické směnění peněz a případně kryptoměn, pokud dosáhnout určité částky. Např. nastavím, že chci automaticky směnit 1 000 Kč v momentě, kdy EUR dosáhne hodnoty 25 Kč a kurz pro mě bude výhodný.

revolut-uvidni-strana
Úvodní stránka aplikace Revolut

Platební karta Revolut

Platební kartu si buď můžete objednat fyzickou, nebo jen virtuální (pro Apple Pay). Fyzická karta se vyrábí ve 4 barevných provedeních – modrofialová (standardní), vesmírná šedá, stříbrná a růžové zlatá. Standardní platební karta je zdarma a platí se jen doručení (expresní dodání – 531,99 Kč, standardní dodání – 99,99 Kč). Ostatní barvy se nabízejí v tarifu Premium za cenu 174,99 Kč/měsíc, případně tarif Metal za 299,99 Kč/měsíc, kdy je platební karta celokovová. Srovnání všech 3 tarifů bude níže v článku.

Tarify

Standard – zdarma

K tarifu Standard můžete získat fyzickou bezkontaktní platební kartu v modrofialové barvě, nebo virtuální kartu. U fyzické platební karty platíte pouze doručení (expresní dodání – 531,99 Kč, standardní dodání – 99,99 Kč).

Premium – 174,99 Kč/měsíc

K tomuto tarifu obdržíte bezkontaktní platební kartu buďto ve vesmírně šedé, stříbrné, nebo růžově zlaté barvě. Oproti tarifu Standard zde můžete vytvořit až 2 karty Junior, což jsou platební karty pro děti do 18 let. Dodání je jak u hlavní karty, tak u karet Junior zdarma. Dále získáte virtuální platební kartu zdarma a obchodujete s akciemi bez provize. Resp. prvních 8 obchodů v měsíci je bez provize. Mezi zajímavé plusy ale pak patří výhody v podobě pojištění zdravotní a zpoždění zavazadel a letu. Dále pak pojištění zařízení s 20% slevou.

Metal – 299,99 Kč/měsíc

Oproti tarifu Premium je zde ještě několik výhod navíc. Nejen, že platební karta je kovová a lze objednat v černé, zlaté nebo růžově zlaté barvě, ale také s tarifem Metal získáte při každé platbě cashback 1 %. Dále pak exkluzivní službu Concierge zdarma, která nabízí kvalitní asistenci při rezervacích hotelů, letů, speciálních akcí a dalších zážitků.

Aplikace Revolut

Aplikace Revolut je dostupná na mobilní zařízení s OS Android a iOS. Aplikace je zdarma a vyřešíte v ní vše, co se karty nebo tarifů týče. Dále je zde možnost obchodovat s akciemi, nakupovat a prodávat kryptoměny nebo komodity (zlato).

Kryptoměny

Služba nabízí zakoupení a prodávání, případně držení následujících kryptoměn: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) a nyní nově i Stellar (XLM). Jedná se zatím sice malou nabídku, ale postupně se rozšiřuje.

revolut-kryptomena
Nákup kryptoměny

Akcie

V aplikaci lze nakupovat akcie světových společností. Nákup lze však provést pouze v amerických dolarech. Jednoduše si tedy směníte CZK na USD a můžete nakupovat. Nabídka je na to, že služba není primárně určená pro nákup akcií, poměrně široká. Jednoduše se tak můžete během několika okamžiků stát držitelem akcií vaší oblíbené společnosti. A prodat je ve chvíli, kdy hodnota akcií vzrostla. Můžete si tak poměrně snadno nějaké peníze na účet připsat díky výdělku z prodeje akcií.

revolut-akcie
Nákup akcií

Na závěr

Před nějakou dobou jsem psal o internetové bance N26. Ten článek vznikl v době, kdy jsem Revolut ještě neměl dostatečně vyzkoušený, a proto bych nyní chtěl obě banky srovnat, jelikož je obě používám.

N26 byla pro mé použití dostatečná, jelikož jsem si jednou za čas poslal peníze z eurového účtu vedeného u české banky na účet N26. Zde mě mrzelo, že jsem platil poplatek, myslím, že 100 Kč, jelikož se jednalo o SEPA platbu. Posílal jsem vždy vyšší částky, takže peníze jsem nepřeváděl tak často. Druhým problémem bylo, že banka N26 nepřijímá české koruny. Kvůli tomu jsem si právě musel zřídit i eurový účet vedený u české banky. Až tyto 2 nedostatky jsem byl s touto bankou velice spokojený a nikdy nenastal žádný problém.

Revolut mě však potěšil o něco více, protože nabízí mnohem více možností a peníze lze poslat online platbou. Neplatí se žádné poplatky za převod peněz a mohou být zaslány v českých korunách. Proto mi nyní tato banka vyhovuje mnohem více.

Chci založit účet Revolut

Promo kód: rudolfm91a

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *