Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nebojte se kritiky webu

0

Kritika webu

Tento článek se netýká jen kritiky webu, ale kritiky čehokoliv. Sami to asi znáte – zeptáte se své rodiny nebo svých známých, co se jim na něčem nelíbí a vždy s jistotou řeknou, že se jim líbí vše. Možná je to i jen proto, že vás nechtějí urazit. Ale ptáte si jich proto, že právě chcete vědět, co se jim nelíbí, abyste to mohli zlepšit. Jejich názor je pro vás tedy většinou bezcenný. V tomto článku si řekneme, kde si nechat zkritizovat web.

 

Teď přejděme k webům…

Spousta lidí mě platí za to, abych ohodnotil jejich web, abych udělal analýzu a řekl jim, co je špatně a co naopak dobře. Pak jim tedy sdělím, co by bylo vhodné vylepšit, ale oni to berou, jako bych jim chtěl ublížit a vymýšlí různé důvody, proč to tak je a přesvědčují mě, že je to správně. Přitom mě za toto právě platí – abych jim řekl, co je špatně. Nebojte se tedy kritiky webu, protože se jedná právě o nezávislé názory, díky kterým svůj web můžete zlepšit. A o to přeci jde.

Samozřejmě každý může mít názor jiný – někdo vám řekne, že toto je správně, jiný naopak, že by to udělal jinak. To je věcí každého a sami byste se přitom nad daným názorem měli zamyslet a zvážit, zda je to opravdu špatné, nebo ne. Existují některé věci, které tak prostě “musí” být – jako např. správná struktura webu. Ostatní věci, kterých je podstatně více, záleží na každém zvlášť.

Existuje spoustu fór o webech, kde získáte cenné názory druhých a myslím, že je to také dobré řešení. Za prvé je to zdarma a za druhé jsou weby určené pro lidi. A od koho jiného můžete získat lepší názor, než o lidí – nejlépe od těch, kteří web používají nebo budou používat. Na druhou stranu tito lidé vůbec nemusí webu rozumět a jejich názory mohou být “špatné”. Dále vám také mohu vytknout věci, které jsou na webu podle nich špatně, přitom jsou správně. Oni za to placeni nejsou, proto jim ani nemusí tolik záležet na tom, aby zrovna váš web byl co nejlepší. To záleží člověk od člověka.

Každopádně platí, že jakoukoliv práci člověk dělá, měl by ji dělat profesionál. Doporučuji tedy, abyste se poradili opravdu s profesionálem a ne pouze s člověkem, který se nazývá specialistou a vykonává danou práci. Někteří lidé totiž vykonávají práci a dostávají za ni zaplaceno, aniž by tomu dostatečně rozuměli. A přeci chcete, aby váš web byl přínosný pro ostatní a aby ho rádi navštěvovali – ať už se jedná o internetový obchod, firemní prezentaci, blog nebo nějaký slevový portál.

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *