Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co je Sitemap a proč ji mít?

2

Co je Sitemap?

Sitemap je jinak řečeno mapa stránek na webových stránkách. Jedná se o soubor s příponou .xml, který pomáhá vyhledávačům vyznat se na webu. Resp. najít všechny stránky a dobře porozumět struktuře.

 

Proč soubor mít?

Roboti webových vyhledávačů po přečtení tohoto souboru procházejí web inteligentněji a projdou tak web celý. Pomáhá tedy k SEO. Téměř každému webu jde o to, aby se ve vyhledávačích umístil na předních pozicích.

 

Potřebuji soubor Sitemap?

Z vlastní zkušenosti doporučuji, aby každý web mapu stránek měl.

Zkrácená verze od Googlu, kdy se hodí mapu stránek mít:

 • Web je opravdu velký.
 • Web obsahuje rozsáhlý archiv stránek s obsahem, které jsou izolovány nebo navzájem nejsou dobře propojeny.
 • Web je nový a směřuje na něj málo odkazů.
 • Web používá multimediální obsah, zobrazuje se ve Zprávách Google nebo používá jiné anotace kompatibilní se soubory Sitemap.

 

Jak Sitemap vytvořit?

Ve WordPressu existuje mnoho pluginů, kteří mapu stránek vygenerují. Vy ji pak pouze poskytnete (nahrajete) vyhledávačům pomocí příslušných nástrojů.

 1. Fanda Homolka Fanda Homolka

  Dobrý den, mám jednoduchý web na WP a potřeboval bych sitemap vytvořit. Jaký plugin byste mi doporučil? Předem děkuji za odpověď.

 2. admin admin

  Dobrý den,

  mohu Vám doporučit plugin Yoast SEO, který patří k nejrozšířenějším. Další kvalitní je All in One SEO Pack. Každému vyhovuje něco jiného. Můžete zkusit oba a poté si vybrat ten, který Vám vyhovuje více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *